NIEWYDOLNOŚĆ ŻYLNA

PAJĄCZKI

CO SZKODZI TWOIM NOGOM

JAK MOŻESZ IM POMÓC

AETHOXYSCLEROL

SUPLEMENTY DIETY, ZIOŁA,
LEKI HOMEOPATYCZNE

WYROBY UCISKOWE
DOBÓR I ZASTOSOWANIE

FAQ

 

WYROBY UCISKOWE DOBÓR I ZASTOSOWANIE

Preferujemy leczenie niewydolności żylnej poprzez stosowanie profesjonalnych wyrobów o stopniowanym ucisku. W ramach wizyt w naszym gabinecie dokonujemy indywidualnego dla pacjenta dobóru produktów kompresyjnych

  • o odpowiedniej klasie ucisku ( w zależności od nasilenia niewydoności żylnej od produktów profilaktycznych poprzez I , II , III do IV klasy ucisku)

  • odpowiedniego typu (produkty z dodatkiem naturalnej gumy, wyroby 100% bawełniane dla pacjentów z uczuleniem na nić syntetyczną oraz pacjentów aktywnych fizycznie, cienkie przejrzyste i wygodne w noszeniu produkty o wyglądzie wyrobów pończoszniczych spełniające jednoczesnie najwyższe kryteria wyrobów leczniczych)

  • dobierane na wymiar ( pomiary kończyn dokonane przez lekarza lub wykwalifikowana pielęgniarkę w trakcie wizyty)

Korzyści ze stosowania produktów uciskowych:

Leczenie stopniowanym uciskiem powoduje redukcje refluxu żylnego oraz zwiększa sprawność łydkowej pompy mięsniowej co w efekcie zdecydowanie poprawia hemodynamike przepływu żylnego, zwieksza prędkość przepływu krwi w kierunku serca, zmniejsza średnicę żył, poprawia wydolność zastawek. Poza tym stosowanie ucisku zewnętrznego redukuję obrzęk okołonaczyniowy, ogranicza zniszczenie tkanek okołonaczyniowych, zmniejsza nadciśnienie żylne w kończynach.

Noszenie medycznych wyrobów uciskowych zdecydowanie ogranicza ryzyko powstania zakrzepicy żylnej na którą szczególnie narażone są osoby z żylakami jednocześnie często podróżujące ( zakrzepica żylna tworząca sie w trakcie długich podróży samochodem, pociagiem, samolotem- ZESPÓŁ PODRÓŻNY).
Stosowanie produktów o stopniowanym ucisku jest zalecane u osób z niewydolnością żylną przebywających przez długie okresy w trakcie dnia w pozycji siedzącej ( np.praca przy komuterze). W trakcie takiego długiego bezruchu w naczyniach żylnych z upośledzonym, wolnym odpływem krwi powstają zmiany zakrzepowe (mogące powodować zatorowość płucną - uwolnione skrzepy biegnące z prądem krwi w kierunku serca. Dowiedziono że u 30% pacjentów z żylakami dochodzi do epizodów zatorowosci płucnej.


 

Centrum Medyczne Intermed

33-100 Tarnów ul. Rogoyskiego 34


telefon: 014 626 36 36